Tentoonstelling '100 jaar Mythe Maison d’Artiste’
Kulturhistorisches Zentrum „De Tiid“, Bolsward
useum De Tiid, huis van verhalen onderdeel van Cultuur Historisch Centrum De Tiid in Bolswardpresenteert ‘100 jaar Mythe Maison d’Artiste’, Renaissance van het Modernisme.
Museum De Tiid, huis van verhalen onderdeel van Cultuur Historisch Centrum De Tiid in Bolsward (Boalsert) presenteert ‘100 jaar Mythe Maison d’Artiste’, Renaissance van het Modernisme, een tentoonstelling over het mythisch geworden architectonische ontwerp van Theo van Doesburg en Cor van Eesteren uit 1923.
De presentatie in Bolsward is onderdeel van een breder tentoonstellingsproject dat in 2023 door het land reist en achtereenvolgens wordt uitgevoerd in Huis Doorn (Doorn), het Kunstmuseum (Den Haag), Museum de Tiid (Bolsward), het Van Eesteren Museum (Amsterdam), de LocHal (Tilburg) en Het Nieuwe Instituut (Rotterdam).
In één van de mooiste renaissance stadhuizen van Nederland waarin Museum De Tiid is gevestigd, het stadhuis van Bolsward – Elfstedenhart van Fryslân – zal er speciale aandacht zijn voor hoe de ‘mythe’ van Van Doesburg en Van Eesteren een inspiratiebron vormt voor hedendaagse Friese architecten. Onder supervisie van de Rijksbouwmeester Francesco Veenstra en gastcurator Mick Eekhout zal een selectie gebouwen worden getoond. Naast de tentoonstelling kan het publiek ook een bezoek brengen aan de internationaal beroemde stadhuistoren met voor die tijd zeer ‘gewaagde’ zeventiende-eeuwse torenconstructie. Voor de restauratie van de toren in 2019 – 2021 zijn moderne bouwmaterialen en constructiemethodes toegepast die de bouw van de ‘mythe’ van Van Doesburg en Van Eesteren na 100 jaar ook mogelijk
maakt...
- Wanneer:
- t/m 7 oktober
- Afstand tot jouw locatie:
Hier finden Sie
Tentoonstelling '100 jaar Mythe Maison d’Artiste’
Kulturhistorisches Zentrum „De Tiid“
Jongemastraat 2
8701 JD Bolsward Route planen
vanaf jouw locatie
Ähnliche Ereignisse
Alle Aktivitäten ansehen-
Expositie 'Ode aan de natuur' door graficus Rianne Witteveen en keramiste Carla Wink
Expositie 'Ode aan de natuur' door graficus Rianne Witteveen en keramiste Carla Winkbis 31. März 2024
Oudemirdum -
ULYSSES European Odyssey
ULYSSES European Odyssey9. Dezember, 10. Dezember und weitere 5 Tagen
Leeuwarden -
Christoffel en Kate Bisschop: Verlangen naar vroeger
Christoffel en Kate Bisschop: Verlangen naar vroegerbis 7. Januar 2024
Leeuwarden -
Galerie Bax: - Solo expositie Henk Vissers
Galerie Bax: - Solo expositie Henk Vissersbis 30. Dezember
Sneek -
Expositie Schilderstreken van Marcel Duran
Expositie Schilderstreken van Marcel Duranbis 7. Januar 2024
Vledder -
Expositie: WaterSpiegel | kunstfotografie van Maartje Roos
Expositie: WaterSpiegel | kunstfotografie van Maartje RoosTip
bis 25. Februar 2024
Sneek -
Woudagemaal viert 25-jarig jubileum op UNESCO werelderfgoedlijst
Woudagemaal viert 25-jarig jubileum op UNESCO werelderfgoedlijstbis 10. Dezember
Lemmer -
Expositie Kening: ‘Atelier Natuerlik Fryslân 2050’
Expositie Kening: ‘Atelier Natuerlik Fryslân 2050’bis 10. Dezember
Nes (NEF)
In der Nachbarschaft
Alle Routen ansehen-
Museum fietsroute Bolsward-Wommels-Afsluitdijk
Museum fietsroute Bolsward-Wommels-Afsluitdijk(57.4 km)Bolsward -
Van stad naar stad: IJlst - Workum - Bolsward - Sneek | Fietsrondje
Van stad naar stad: IJlst - Workum - Bolsward - Sneek | Fietsrondje(51.0 km)IJlst