Expositie BOWE in Museum Martena
Museum Martena, Franeker
Bowe Roodbergen (Grou, 1954) maakt werken op papier, lampen en andere objecten. Kenmerkend voor zijn werk is de subtiliteit, het oog voor detail en de perfectie waarmee hij zijn creaties gestalte geeft.
Dit vind je misschien ook leuk
-
Tentoonstelling CP Berbée: Onder Vrouwen
Tentoonstelling CP Berbée: Onder Vrouwent/m 26 mei 2024
FranekerBeeldende kunst
Zijn lampen zijn gemaakt van zeer uiteenlopende materialen, variërend van papier en stof tot staal en hout. Middels minimale en subtiele ingrepen weet hij op speelse wijze tot avontuurlijke creaties te komen die op de grens balanceren van gebruiksvoorwerp en beeldhouwwerk.
Bowe: " Waar de oorsprong van mijn werk ligt? Waar ik mijn inspiratie vandaan haal? Daar moest ik over nadenken. Ooit fotografeerde ik. Geen kleur, maar zwart/wit. Een stap verwijderd van de werkelijkheid. Ik leerde te kijken, te zoeken naar waar het nu eigenlijk om gaat. En gaandeweg werden de beelden steeds kaler, werden teruggebracht naar vlakken en lijnen. En dat bleef, ook in mijn latere werk."
"Ik ben opgegroeid op het Friese platteland. Zwervend door weilanden, langs slootkanten, dwalend met het zeilbootje over plassen en meren. En daar, te midden van die eindeloosheid, die ruimte, met zicht op de horizon, en verder nog, vaak alleen, omringd door de stilte, door geluiden van de natuur, dáár ligt mijn oorsprong, mijn inspiratie. Dáár ligt mijn hart."
- Wanneer:
- t/m 1 oktober
- Afstand tot jouw locatie:
Hier vind je
Expositie BOWE in Museum Martena
Museum Martena
8801LA Franeker Plan je route
vanaf jouw locatie
Vergelijkbare evenementen
Bekijk alles-
Expositie 'Ode aan de natuur' door graficus Rianne Witteveen en keramiste Carla Wink
Expositie 'Ode aan de natuur' door graficus Rianne Witteveen en keramiste Carla Winkt/m 31 maart 2024
Oudemirdum -
Galerie Bax: - Solo expositie Henk Vissers
Galerie Bax: - Solo expositie Henk Visserst/m 30 december
Sneek -
Christoffel en Kate Bisschop: Verlangen naar vroeger
Christoffel en Kate Bisschop: Verlangen naar vroegert/m 7 januari 2024
Leeuwarden