Familieconcert 'Apollo en Daphne' - Apollo Ensemble en 2 solisten
Leeuwarden
De Griekse god Apollo wordt verliefd op de mooie jonge nimf Daphne. Maar Daphne schrikt en wil niets van hem weten. Ze rent er vandoor. Apollo gaat achter haar aan. Ziet ze kans om te ontsnappen? De spannende muziek bij dit verhaal is van Händel.
Neem alvast een kijkje
Familieconcert vanaf 8 jaar
'Apollo en Daphne' - Apollo Ensemble en 2 solisten
De Griekse god Apollo wordt verliefd op de mooie jonge nimf Daphne. Maar Daphne schrikt en wil niets van hem weten. Ze rent er vandoor. Apollo gaat achter haar aan. Ziet ze kans om te ontsnappen? De spannende muziek bij dit verhaal is van Händel.
Kom jij luisteren en kijken of Daphne kan ontsnappen?
Zang:
Sopraan (Daphne) - Karin Timmerman ; Bariton (Apollo) – Wessel Wirken
Marleen Prins – regie ; Daphne Karstens – vormgeving/ kostuums
Apollo Ensemble – David Rabinovich, artistieke leiding
Viool: David Rabinovich, Daphne Oltheten, Agnieszka Papierska, Sara de Vries ; Altviool: John Wison Meyer ; Cello: Jacopo Ristori ;
Contrabass: Beltane Ruiz ; Hobo: Peter Tabori, Robert de Bree (ook blokfluit) ; Fagot: Thomas Oltheten ; Klavecimbel: Maron Boshuizen
Over de cantate
Händels cantate vertelt het verhaal uit Ovidus’ Metamorfosen, waarin Apollo verliefd wordt op de nimf Daphne. Nadat hij de Python heeft verslagen gaat de god Apollo zich te buiten aan verbaal spierballenvertoon. Hij is daarbij zo dom zich vrolijk te maken over de pijlen van de liefdesgod Cupido. Cupido neemt echter wraak. Apollo gaat dan ook onmiddellijk voor de bijl als hij de schone nimf Daphne een lied hoort zingen, dat ironisch genoeg gaat over het geluk van de ziel die enkel de vrijheid kent! Zij wil er niets van weten, hij rent achter haar aan en uiteindelijk roept zij haar vader om hulp. Deze verandert Daphne in een laurierboom. Apollo plukt de blaadjes en vlecht deze tot een lauwerkrans, symbool van roem en eeuwige jeugd (altijd groene blaadjes).
Het Apollo Ensemble, opgericht in 1992, is uitgegroeid tot een van Europa’s meest bijzondere kamermuziekgroepen voor oude muziek. De groep speelt zowel bekend als onbekend repertoire van barok tot eerste helft 20e eeuw. Om de diversiteit aan klankkleuren van de muziek in deze tijdspanne volop te benutten spelen ze op historische instrumenten. De spelers van het Apollo Ensemble zijn internationale topmusici die als kerngroep in diverse bezettingen met elkaar musiceren, van kleine triobezetting tot orkestbezetting, onder de artistieke leiding van David Rabinovich. In de programmering worden ook combinaties van diverse stijlperiodes gemaakt. Zo zijn er programma’s met de combinatie Stravinsky & Bach of Schütz & Distler.
- Wanneer:
- 9 augustus
- Prijsinformatie:
- Vanaf € 3,50 (voor kinderen)
Hier vind je Familieconcert 'Apollo en Daphne' - Apollo Ensemble en 2 solisten
Doopsgezinde KerkWirdumerdijk 18
8911 CD Leeuwarden Plan je route