Het Heegermeer (Fries: Hegemer Mar) is genoemd naar het naastgelegen dorp Heeg. In het meer zijn een aantal eilandjes, zoals de Rakkenpolle en de Langehoekspolle, waar ook overnacht kan worden. Bij strandjes in Heeg en aan de Indijk kan in het Heegermeer gezwommen worden. Vanaf het Heegermeer kan makkelijk worden doorgevaren naar de Fluessen en later de Morra.
In het Heegermeer bevindt zich een snel vaargebied, binnen de gele boeien mag je met je boot snel varen. Buiten een zogeheten snel vaargebied dien je je snelheid aan te passen aan de andere watersporters.
Lees hier meer over het Heegermeer.
- Afstand tot jouw locatie:
Hier finden Sie Heegermeer (Hegemer Mar)
HeegermeerPharshoeke 101
8621CW Heeg Route planen
vanaf jouw locatie
In der Nachbarschaft
Alle Routen ansehen-
Ruimte in Waterland van Friesland | Fietsroute
Ruimte in Waterland van Friesland | Fietsroute(205.3 km)Oudehaske -
Wandelen tussen water en land in Waterland
Wandelen tussen water en land in Waterland(17.5 km)Woudsend
Standorte
Alle Standorte anzeigen-
Langweerder Wielen (Langwarder Wielen)
Langweerder Wielen (Langwarder Wielen)De Langweerder Wielen liggen ten westen van Joure.
Langweer -
Kruiswater (Krúswetter) bij Veenwouden
Kruiswater (Krúswetter) bij VeenwoudenMeer op de kruising van de Feanwâldsterfeart aan de rand van natuurgebied de Houtwiel in het Bûtefjild.
Falom -
Ringwiel en Hop
Ringwiel en HopDe weg naar het prachtige dorpje Sandfirden is ook het eindstation want dan kijk je uit op het Hop en de Ringwiel.
Sandfirden -
IJsselmeer
IJsselmeerHet IJsselmeer is ontstaan na het voltooien van de afsluitdijk, de vroegere Zuiderzee werd hierdoor opgesplitst in de Waddenzee en het IJsselmeer.
Oudemirdum -
Het Brandemeer
Het BrandemeerMeer in Delfstrahuizen. Staat bekend om haar riet, wat in de winter wordt gemaaid en groeit in het voorjaar en pluimt in het najaar. Het Brandemeer is...
Delfstrahuizen -
Vennetje
VennetjeIn dit gebied vind je veel uitgegraven slootjes die gemaakt zijn door mensen. Tussen al die slootjes vind je hier een wel heel opmerkelijk vennetje. Dit vennetje is bijzonder omdat het is ontstaan door het afgraven van veen.
Oldelamer -
Pikmar
PikmarHet Pikmeer, officieel Pikmar, is een van de Friese meren. De start van het SKS Skûtsjesylen vindt hier plaats. Het meer ligt aan het dorp Grou en wordt ten oosten begrenst door het eiland de Burd.
Grou -
Aldegeaster Brekken
Aldegeaster BrekkenHet water van de Aldegeaster Brekken ligt vlakbij het dorp Oudega SWF.
Oudega SWF -
Groote Brekken
Groote BrekkenDe Groote Brekken (Fries: de Grutte Brekken) worden ook wel Lemster Brekken genoemd.
Follega -
Het Zwin (It Swin)
Het Zwin (It Swin)Het Zwin, It Swin in het Fries, is een natuurgebied en ligt in Gaasterland. Het poldermeer ligt tussen de Fluessen en het Slotermeer in. Je vindt er gras- en rietlanden en hierdoor leven er bijzondere moerasdieren en watervogels
Harich