‘¡Bom!’, Martina Effy & Joy Goh, begeleid door Alaor Soares brengen Braziliaanse muziek
Dorpskerk Huizum, Leeuwarden
‘¡Bom!’ Martina Effy & Joy Goh, begeleid door percussionist Alaor Soares, brengen Braziliaanse muziek,zondag 19 oktober 2025 om 15.00 uur. ‘¡Bom!’ is een duo dat Braziliaanse muziek zingt en speelt....
Hier schon mal ein Vorgeschmack
‘¡Bom!’ Martina Effy & Joy Goh, begeleid door percussionist Alaor Soares, brengen Braziliaanse muziek,
zondag 19 oktober 2025 om 15.00 uur.
‘¡Bom!’ is een duo dat Braziliaanse muziek zingt en speelt. Het werd in 2022 in Nederland opgericht door zangeres Martina Effy Bergonzoni en gitarist Joy Goh.
Dit duo, dat meerdere instrumenten bespeelt en zingt, is één van de meest actieve duo’s in de Nederlandse jazzscene. Zij treden op op diverse locaties, waaronder festivals, evenementen, bars en theaters zoals Tivoli Vredenburg en Paradiso Amsterdam.
Martina zingt en speelt gitaar, asalato, fluit en percussie; Joy speelt gitaar, pandeiro en cavaquinho. Zij spelen verschillende soorten Braziliaanse muziek, waaronder Bossa Nova, Samba, MPB, Pagode, Jazz en originele composities. Met hun jazz-achtergrond voegen ze een jazztouch toe aan hun interpretaties van deze genres.
Dit duo onderscheidt zich omdat er meerdere instrumenten worden bespeeld.
In februari 2025 hebben ze een reeks concerten in Italië te geven: hun eerste internationale tournee!
Martina Effy Bergonzoni is een Italiaanse jazz-zangeres en -gitariste, zij woont in Amsterdam. Zij studeerde af aan het Koninklijk Conservatorium Den Haag in jazz-zang met een minor in jazz-gitaar. Als eerste prijswinnaar van de wedstrijd ‘Music 4 the Next Generation’ heeft Martina opgetreden op gerenommeerde podia in Italië en Nederland, waaronder Teatro Zandonai (It.), Teatro Ristori (It.), Laaktheater (NL) en Tivoli Vredenburg (NL).
Joy Goh woont ook in Nederland, hij is gitarist en componist en is afgestudeerd aan de jazz-afdeling van het Koninklijk Conservatorium Den Haag.
In ¡Bom! speelt Joy gitaar, pandeiro en cavaquinho. De pandeiro is een traditionele handtrommel die in de Braziliaanse muziek wordt gebruikt en een luid en resonerend geluid produceert, vergelijkbaar met een licht drumstel. De cavaquinho is een klein gitaar-instrument van Braziliaanse oorsprong.
Alaor Soares, de percussionist.
Alaor heeft altijd een passie voor muziek gehad. Vanaf zijn vroege jaren met vrienden en op huisfeestjes speelde muziek een grote rol in zijn leven. Tijdens zijn studie aan het Stedelijk Conservatorium in São Paulo raakte hij geïnteresseerd in lesgeven en methodologieën. Lesgeven, optreden, muziek en kunst; het loopt als een rode draad door zijn leven.
In Brazilië werkt Alaor met Braziliaanse artiesten, scholen, theaters, muziek- en dansgroepen. Met de bekende formatie Zero stond hij in het voorprogramma van Tina Turner in een uitverkocht Maracanã Stadion, Rio de Janeiro en in São Paulo (1988).
Eenmaal in Nederland debuteert Alaor met een hoofdrol in de film Transit van de Nederlandse regisseur Eddy Terstall (1992). Hij is aangesteld door het Rotterdams Conservatorium en is een van de weinige docenten Braziliaanse muziek op HBO-niveau in Europa. Studenten uit omringende landen komen speciaal naar Rotterdam om zijn lessen te volgen. Hij organiseert studiereizen naar Brazilië, waar studenten kennismaken met de muzikale rijkdom van Rio de Janeiro, Salvador en Recife.
In 1998 startte hij de Samba Meeting en nodigt jaarlijks Braziliaanse percussiegrootmeesters en topdansers uit voor workshops en masterclasses in Nederland.
Als producent van het Viva Brasil Festival Amsterdam - jaarlijks internationaal muziekfestival voor Braziliaanse Jazz en populaire muziek - heeft Alaor vele Braziliaanse topartiesten naar Nederland gehaald zoals: Djavan, Gal Costa, Marisa Monte, Gilberto Gil, Daniela Mercury en vele anderen.
De toegangsprijs is € 15,00; voor kinderen t/m 12 jaar € 2,50 (incl. consumptie in de pauze).
Toegangskaarten kunnen van tevoren digitaal worden gereserveerd via het Ticketkantoor: https://www.ticketkantoor.nl/shop/EffyGoh .
Bij de kerk is weinig parkeerruimte. Bezoekers kunnen - op korte loopafstand en gratis - parkeren op het ruime parkeerterrein tegenover Intratuin (zuidzijde Tijnjedijk).
Inlichtingen: dorpskerkhuizum@gmail.com .
Meer informatie op: https://www.dorpskerkhuizum.nl ,
https://www.facebook.com/dorpskerkhuizum en https://bom-music.com .
Tijdstip
15.00 uur
Entree
€ 15,00; voor kinderen t/m 12 jaar € 2,50 (incl. consumptie in de pauze).
Informatie of reservering
Toegangskaarten kunnen van tevoren digitaal worden gereserveerd via het Ticketkantoor:
https://www.ticketkantoor.nl/shop/EffyGoh .
Hier finden Sie
‘¡Bom!’, Martina Effy & Joy Goh, begeleid door Alaor Soares brengen Braziliaanse muziek
Dorpskerk Huizum
8934 BS Leeuwarden Route planen
vanaf jouw locatie