Protestantse Kerk It Heidenskip
It Heidenskip
It Heidenskip is een uitgestrekt agrarisch dorpsgebied met een kleine schilderachtige kern aan de kade van een opvaart. Tussen de woonhuizen aan deze smalle kade, waar je niet met de auto kunt komen, staat sinds 1886 een kerkje.
Take a look
It Heidenskip is een uitgestrekt agrarisch dorpsgebied tussen Workum en de Fluessen, met daarin een kleine schilderachtige kern aan de kade van een opvaart. Tussen de woonhuizen aan deze smalle kade, waar je niet met de auto kunt komen, staat sinds 1886 een kerkje. Hervormde dorpsbewoners namen het initiatief voor de bouw. Ze deden dat in antwoord op de activiteit in het dorp van Baptisten, een protestantse geloofsrichting met doopsgezinde en Engels-puriteinse wortels. Toen de kerk er nog niet was, moesten de Hervormden elke zondag met een veerboot naar de eredienst in Elahuizen, aan de overkant van de Fluessen.
De bouwsom van het uiterst eenvoudige bakstenen kerkje was destijds 1640 gulden. De voorgevel met de entree richt zich naar de kade. Haaks daarop, aan de zuidkant, staat een dwarsarm. Aan de achterkant, in een aanbouw uit 1913, zit de consistorie, de kerkelijke vergaderruimte. Rondboogvensters sieren de vlakke muren en in de toppen van de kopgevels signaleer je halfronde vensters. Extra aandacht kreeg het neoclassicistische portiek, dat is voorzien van pilasters en een fronton.
Cabaretier Freek de Jonge bracht een deel van zijn jeugd door in Friesland. Als jongetje kwam hij hier wel op zondagmiddag. Samen met zijn vader die er enige tijd predikant was. In het gedicht ‘Vaders stem’ denkt hij daaraan terug.
- Afstand tot jouw locatie:
Here you will find Protestantse Kerk It Heidenskip
- Address:
-
Branburren 18
8724 LH It Heidenskip
- Distance:
Locations
View all locations-
Villa Vaartzicht
Villa VaartzichtVilla Vaartzicht werd in 1874 gebouwd voor de heer Bernhardus Hopperus Buma, oud-burgemeester van Kollumerland. Hij kocht de villa én zo’n 1200 m2 tui...
LeeuwardenBezienswaardigheid
Bezienswaardigheid
-
de Waadfisker
de WaadfiskerDit kunstwerk herinnert aan de kustvisserij in de gemeente Franekeradeel en Het Bildt.
TzummarumBezienswaardigheid, Monument
Bezienswaardigheid
-
Nicolaaskerk Sint Nicolaasga
Nicolaaskerk Sint NicolaasgaDe markante rooms-katholieke parochiekerk in Sint Nicolaasga is gewijd aan Nicolaas van Myra. De kerk is een neogotische kruisbasiliek uit 1887 en is ontworpen door de Friese architect Jan Doedes van der Weide, een leerling van de befaamde Cuypers.
Sint NicolaasgaKerk
Kerk
-
Haghakerk Heeg
Haghakerk HeegJe vindt deze kerk middenin het vroegmiddeleeuwse waterdorp, op een kleine terp. Hij is prachtig omlijst door een kerkhof en een schilderachtig kerkbuurtje – tsjerkebuorren, in het Fries.
HeegBezienswaardigheid, Kerk, Monument
Bezienswaardigheid
-
Heeremastate
HeeremastateIn het culturele plaatsje Bolsward is de oude stadsstins Heeremastate als B&B ingericht met 4 gastenverblijven.
BolswardBezienswaardigheid, Bed and Breakfast
Bezienswaardigheid
-
Monument voor Eise Eisinga
Monument voor Eise EisingaMonument ter nagedachtenis aan Eise Jeltes Eisinga.
FranekerBezienswaardigheid, Monument
Bezienswaardigheid
-
Nicolaaskerk Oostrum
Nicolaaskerk OostrumVlakbij Dokkum, ligt het dorpje Oostrum. Op een deels afgegraven terp vind je dit fraaie kerkje met een opvallend lage toren. De 13e eeuwse toren is trouwens veel ouder dan de kerk zelf, die vermoedelijk uit de 16e eeuw stamt.
OostrumKerk, Refugio
Kerk
-
Sint Margaretakerk Boksum
Sint Margaretakerk BoksumDeze Romano-gotische kerk uit uit de twaalfde eeuw is gebouwd bovenop de terp van Boksum, met daarom heen een kerkhof met leilinden omringd.
BoksumBezienswaardigheid, Kerk, Refugio
Bezienswaardigheid
-
De Ald Toer
De Ald ToerDe kerktoren doet terugdenken aan de voormalige locatie van het dorp Easterwierrum.
EasterwierrumBezienswaardigheid
Bezienswaardigheid
-
Kerkje van Hiaure
Kerkje van HiaureDit rijksmonument is gebouwd in 1869 op de fundamenten van een middeleeuws kerkje wat vanwege de slechte staat daarvoor werd afgebroken. Het kerkje wordt nu beheerd door de Stichting Vrienden van de kerk Hiaure.
HiaureKerk, Refugio
Kerk
Routes passing this location
View all routes-
Fietsroute Balk – Heeg en vaartocht Heeg – Balk
Fietsroute Balk – Heeg en vaartocht Heeg – Balk(29.3 km)BalkRecreatief, Zeilen, Cultuurroute, E-bike
Recreatief
-
Ontdek Nationaal Landschap Zuidwest Fryslân
Ontdek Nationaal Landschap Zuidwest Fryslân(55.2 km)WoudsendRecreatief, E-bike
Recreatief
-
Volg de kerktorens van Súdwest Fryslân (lang)
Volg de kerktorens van Súdwest Fryslân (lang)(60.8 km)MakkumRecreatief, E-bike
Recreatief
-
Pontjes-Fietsrondje rondom Workum (kort)
Pontjes-Fietsrondje rondom Workum (kort)(22.5 km)GaastmeerRecreatief, E-bike
Recreatief
-
Fietsroute Heeg – Balk en vaartocht Balk – Heeg
Fietsroute Heeg – Balk en vaartocht Balk – Heeg(29.3 km)HeegRecreatief, Zeilen, Cultuurroute, E-bike
Recreatief