Ga naar inhoud

Orgelconcert door Matthias Havinga

Leeuwarden

Matthias Havinga is concertorganist en pianist, hoofdvakdocent orgel aan het Conservatorium van Amsterdam, en organist van de Oude Kerk Amsterdam.

Sjoch alfêst efkes

Matthias Havinga is concertorganist en pianist, hoofdvakdocent orgel aan het Conservatorium van Amsterdam, en organist van de Oude Kerk Amsterdam. Hij studeerde summa cum laude af bij Jacques van Oortmerssen aan het Conservatorium van Amsterdam, waar hij ook zijn pianodiploma behaalde bij Marcel Baudet. Aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag studeerde hij kerkmuziek bij Jos van der Kooy en Theo Goedhart.
Matthias won prijzen op verschillende internationale orgelconcoursen en is wereldwijd actief als concertorganist en docent. Hij soleerde bij gerenommeerde koren en orkesten als de Nederlandse Bachvereniging, het Nederlands Kamerkoor, het Tonhalle Orchester Zurich en het Radio Filharmonisch Orkest. Voor Brilliant Classics nam hij verschillende CD’s op: ‘J.S.Bach- Italian Concertos’, ‘Passacaglia’, ‘Dutch Delight’, ‘Mendelssohn – Organ Works’, ‘Concerto Barocco’ met blokfluitkwintet Seldom Sene, en ‘Miroir de Peine’ met sopraan Klaartje van Veldhoven. Ook onderhoudt hij een veelbezocht Youtube-kanaal en is hij te zien in de AllofBach serie van de Nederlandse Bachvereniging.

Toan risseltaten