Sjoch alfêst efkes
Museum met oud 'boeren ark' in mooie monumentale boerderij.
De oude boerderij aan de Jac. Boomsmastraat 52 stamt uit 1850 en wordt al drie generaties door de Familie Eppinga bewoond. Bewoner Willem Eppinga was een groot verzamelaar van oud 'boeren ark'. Dit verzamelen deed hij tientallen jaren, eigenlijk al zijn hele leven. Een echt boereneeuw museum waar u kennis maakt met het boerenleven vanaf het begin van de vorige eeuw tot nu. Overzichtelijk gerangschikt en voorzien van fraaie illustraties vindt u een schitterende verzameling landbouwwerktuigen en gebruiksvoorwerpen van weleer. Veel werk is er verzet om de oude boerderij buitenom op te knappen en in oude staat te herstellen.
In juli en augustus geopend op woensdag van 13.00-17.00 uur. Op andere dagen ben je welkom als de de vlag bij de oprit uithangt (tijden kunnen variëren). Groepen met rondleiding op afspraak.
- Afstand tot jouw locatie:
Lokaasjes
Besjoch alle lokaasjes-
Vlielander Bunkerkaas
Vlielander BunkerkaasOp het hoogste punt van Vlieland, vlakbij de vuurtoren, ligt diep onder de grond een oude bunker. Voorheen was dit een drinkwateropslag, thans in gebruik als rijpingskelder voor kaas. Het bovenliggende filtergebouw is in gebruik als expositeruimte
VlielandMuseum, Streekproducten
Museum
-
Molen 'De Zwaluw'
Molen 'De Zwaluw'Het rijksmonument is nog altijd actief en je haalt hier dan ook heerlijk meel. Bezoek en laat je rondleiding door de molen en houtzagerij!
BurdaardMolen of Gemaal, Museum, Streekproducten, Kunst en Cultuur
Molen of Gemaal
-
Stadsbrouwerij en museum Bonifatius754
Stadsbrouwerij en museum Bonifatius754De geschiedenis van het Dokkumer bier begint al in de vroege middeleeuwen. Na de dood in 754 van Bonifatius brouwden de monniken van de net gestichte Bonifatiusabdij op de Markt het Dokkumer bier.
DokkumCafé of Bar, Borrelen, Museum, Bedrijf te bezoeken, Streekproducten
Café of Bar
-
Het Nationaal Modelspoor Museum
Het Nationaal Modelspoor MuseumWie vindt die kleine treintjes nou niet leuk? Geniet van de grootste collectie modeltreinen van Europa in het pittoreske Sneek.
SneekMuseum
Museum
-
Fierljeppolder en -museum
Fierljeppolder en -museumFierljeppen is leuk, gaaf en er is veel over te vertellen. Wil je het zelf eens proberen? De Fierljeppolder heeft alles!
NoardburgumMuseum, Overige buitensport, Kinderfeestjes
Museum
-
Museum Heerenveen
Museum HeerenveenMuseum Heerenveen is een uniek dubbelmuseum over het ontstaan van Heerenveen in de volle breedte. Denk aan archeologische vondsten en de schilderkunst uit de 19e eeuw. Maak kennis met de grietmannen (Friese burgemeesters) en Ferdinand Domela Nieuwenhuis.
HeerenveenBezienswaardigheid, Culturele organisaties, Museum, Kunst en Cultuur
Bezienswaardigheid
-
Cultuureel Historisch Centrum De Schierstins
Cultuureel Historisch Centrum De SchierstinsUnieke kasteeltoren in Feanwâlden: de enige Middeleeuwse, vrijstaande verdedigingstoren ten noorden en oosten van De IJssel.
FeanwâldenBezienswaardigheid, Congres- en vergaderaccommodatie, Museum, Toeristisch informatie Punt
Bezienswaardigheid
-
Ir. D.F. Woudagemaal
Ir. D.F. WoudagemaalUNESCO Werelderfgoed Woudagemaal, Magistrale beleving van stoom, architectuur en water. Het Woudagemaal in Lemmer is het grootste nog functionerende stoomgemaal ter wereld.
LemmerMolen of Gemaal, Monument, Museum, Rondleiding
Molen of Gemaal
-
Museum Joure
Museum JoureImmediately bookable
Tip
Museum Joure is een verrassend maakmuseum. Beroemd middelpunt op het historische industrieterreintje is de eerste fabriek van Douwe Egberts. Maar ook de fotogenieke Metaalfabriek, authentieke Drukkerij en Friese Klokkenmakerij zijn de moeite waard.
JoureCongres- en vergaderaccommodatie, Museum
Congres- en vergaderaccommodatie
-
Uniastate en Tsjerke Bears
Uniastate en Tsjerke BearsOp het terrein van Cultuur-historisch centrum Uniastate bevindt zich een 13e eeuwse kerk met een rijk interieur en een fraai houtgesneden preekstoel. Ook de unieke replica/luchtspiegeling van de oude State staat op het terrein.
BearsBezienswaardigheid, Kerk, Museum
Bezienswaardigheid
Rûtes dy't dizze lokaasje passearje
-
Fietsen à la carte- Indian summer
Fietsen à la carte- Indian summer(45,4 km)OudemirdumRecreatief, E-bike
Recreatief
-
Museum fietsroute Lemmer-Sloten-Oudemirdum
Museum fietsroute Lemmer-Sloten-Oudemirdum(34,5 km)LemmerRecreatief, E-bike, Culturele route
Recreatief

Gaasterlands Streekmuseum
Diel dizze side
social.link.success
social.link.error