Hemdijken
Westhem
Om belangrijke landbouwgebieden in het Lage Midden van Friesland werd er vanaf de twaalde eeuw een stelsel van dijkjes aangelegd.
Om belangrijke landbouwgebieden in het Lage Midden van Friesland werd er vanaf de twaalde eeuw een stelsel van dijkjes aangelegd.
Deze binnendijkjes worden Hemdijken genoemd en liggen veelal tegen de oude Marne- en Middelzeedijken aan, waar ze de landbouwgronden beschermden tegen opstuwend binnenwater. Vanwege de hoogteverschillen zijn de Hemdijken vaak nog goed te herkennen in het landschap.
De gezamenlijke Hemdijken vormen nu een mooie kronkelende ketting tussen pakweg Elfstedenstad Bolsward en het dorpje Raerd.
- Afstand tot jouw locatie:
Routes in de buurt
Besjoch alle rûtes-
Van stad naar stad: IJlst - Workum - Bolsward - Sneek | Fietsrondje
Van stad naar stad: IJlst - Workum - Bolsward - Sneek | Fietsrondje(51.0 km)IJlst -
Van stad naar stad: Bolsward - IJlst - Sneek | Fietsrondje
Van stad naar stad: Bolsward - IJlst - Sneek | Fietsrondje(31.4 km)Bolsward
Lokaasjes
Besjoch alle lokaasjes-
Geallieerde oorlogsgraven Workum
Geallieerde oorlogsgraven WorkumEr hangt een groen bordje van de Oorlogsgraven stichting op de toegangspoort van de Algemene Begraafplaats in Workum. Het geeft aan dat op deze begraafplaats zes vliegeniers uit het Verenigd Koninkrijk en drie uit Canada begraven liggen.
Workum -
2. Zoutsloot
2. ZoutslootDe buurt Zoutsloot wordt eind 16de eeuw aangelegd. De naam herinnert aan de zoutindustrie die eeuwenlang belangrijk is voor Harlingen.
Harlingen -
De Syl 10
De Syl 10Voormalige zeilmakerij voor de palinghandel in Heeg. Het was in het begin van de 19e eeuw eigendom van palinghandelaar Anne Annes Visser, de zoon van aakschipper Anne Wiegers Visser.
Heeg -
Beeld Tsjûke & Marchje
Beeld Tsjûke & MarchjeHet standbeeld van deze ‘suskes’ (zusjes in het Fries), te vinden aan het wandel- en fietspad langs de zuidoever bij het voormalige stoomgemaal in Echten, vertelt het tragische verhaal Tsjûke en Marchje.
Echten -
5. Engelse Tuin
5. Engelse TuinDe Engelse Tuin is een ontwerp van tuinarchitect Lucas Pieter Roodbaard (1782-1851). Roodbaard heeft een uitgesproken signatuur en maakt graag gebruik van grillige organische vormen in vijvers en perken.
Harlingen -
11. Zuiderhaven
11. ZuiderhavenDe Zuiderhaven wordt rond 1600 gegraven. Al gauw is het een welvarende handelshaven.
Harlingen -
Hervormde kerk (Hofkerk)
Hervormde kerk (Hofkerk)Een van de vele locaties in Hurdegaryp met een historisch verhaal
Hurdegaryp -
Dijktempel
DijktempelEen heerlijke plek om te landen; dit mooie kunstwerk van Ids Willemsma. Het wordt de Dijktempel genoemd, maar klopt dat wel?
Marrum -
Bunkercomplex Groeneweg
Bunkercomplex GroenewegDit bunkercomplex aan de Groeneweg is tijdens de periode van “de koude” oorlog in gebruik geweest van de A-kring in Friesland.
Leeuwarden -
Voormalig klooster Weerd
Voormalig klooster WeerdOngeveer 1500 meter ten zuiden van het dorpje Morra ligt het terrein, waarop een klooster van vrouwen van de Praemonstratenser orde gestaan heeft. In 1569 plunderden de Watergeuzen dit klooster en staken het in brand.
Morra