Kuiertocht Hemelum
Rondom Hemelum is het landschap anders dan in de rest van Friesland. Hier welft het land. De meren Fluessen en Morra zijn restanten van een gletsjerdal. Hier bij Hemelum is de bodem opgestuwd.
Via buurtschap Galamadammen loop je langs de rietkragen rond de Fûgelhoeke en het meer De Morra weer terug naar Hemelum
Een Kuiertocht is een korte wandelroute. Het verbaast je daarom vast niet dat het Fries voor wandelen kuierje is. Je kunt een kuiertocht makkelijk combineren met een activiteit in de omgeving, of kies ervoor om nog een Kuiertocht te wandelen. Een overzicht van alle Kuiertochten vind je hier.
Lokaasjes op dizze rûte
Morra (De Morra)
De Morra is een meer wat grenst aan de Fluessen en het Johan Friso kanaal. Dorpen in de buurt van de Morra zijn Koudum, Hemelum en Warns.

Russisch Orthodox Klooster
In Hemelum bevindt zich het Russisch Orthodox klooster van de Heilige Nicolaas, bisschop van Myra en Wonderdoener.

- 62
- 63
- 60
- 41
- 40
- 10
- 11
- 62