Opfriesen in de Gaasterlandse natuur
Leestijd: 3 minuten
Opfriesen is opladen zoals dat alleen in Friesland kan. Je vult je energie bij met frisse lucht, ruimte en momenten die je lichaam en hoofd weer wakker maken. Liz en Thijs gingen packraften door het Rijsterbos, oftewel wandelen met een opblaasbare boot in je rugzak.
Roeiboot in een tas
De dag begint met het ophalen van de rugtas bij Woodssteps in Rijs. Hier krijgen ze instructies over de route en packraft. Pomp mee, peddels vastgebonden, tijd
om naar het bos te gaan!
Na een stuk wandelen nemen ze een korte pauze om hun energie op niveau te brengen, want de wandeling was nog maar het begin. Ze vinden een mooie plek om wat lekkers uit de meegegeven lunchbox te eten en hun packraft van lucht te voorzien. En dan? Ze laten de packrafts te water, stappen in en peddelen de rest van hun route af. Ondertussen genieten ze van de prachtige omgeving. Een perfectie combinatie van inspanning en ontspanning. Na het packraften schuiven ze bij Paviljoen ’t Mar aan om nog even op te warmen, met uitzicht over het water van het IJsselmeer.
“ nou, die tassen wegen ook helemaal niks ”
Even nagenieten - bij ‘t mirnser klif
Om nog even op te warmen ploffen Liz en Thijs neer bij Paviljoen ’t Mar. Met uitzicht over het IJsselmeer genieten ze na van de tocht die ze net zelf over het water hebben gemaakt. Een lekker hapje en drankje geeft ze het moment om écht even bij te komen en terug te kijken op hun dagje opfriesen.
Ontdek - meer in de buurt
Rijs is vlak aan het IJsselmeer gelegen. Hier laat je de koele zeewind door je haren gaan, of trek je terug in de bosrijke omgeving. De meeste wind voel je op de uitkijkheuvel van het Oudemirdumerklif. Daarna kan je opwarmen bij Boschlust of De Nostalgie. In de buurt is er heel veel te doen, wat je waarschijnlijk niet in één dag kan proppen. Dus als je in de buurt wilt blijven, overnacht je bij De Weyde Blick, Boshuis Bambi, Vakantiehuis Friesland of It Flinkeboskje.