Ooster- en Westerdiepswal
Kollum
Aan weerszijden van de Sylster Ryd liggen in het oudste deel van het centrum van Kollum de Ooster- en Westerdiepswallen.
Neem alvast een kijkje
Aan weerszijden van de Sylster Ryd liggen in het oudste deel van het centrum van Kollum de Ooster- en Westerdiepswallen.
‘De wallen’ in Kollum zoals de Oosterdiepswal en Westerdiepswal worden genoemd, worden al in de vroege historie van de geschiedenis van Kollum beschreven. Het water, de Sylster Ryd, ligt hier in verbinding met de grotere vaarroutes ten noorden en zuiden van Kollum. In de 16e en 17e eeuw was Kollum een plaats met veel bedrijvigheid. Het centrum van Kollum was logistiek een belangrijke plek voor vele handelsmissies. De bebouwing is hier ontstaan nadat in het begin van de 16e eeuw dit vaarwater is gegraven. Aan de Wallen vestigden zich bedrijven die voor hun aan- of afvoer afhankelijk waren van het vaarwater. Bekend is dat er bijvoorbeeld pottenbakkerijen, een brouwerij, een leerlooierij en een scheepswerf zijn geweest. Ook molens, maar die stonden ook op andere plaatsen in het dorp. De Wallen behoren tot het beschermde dorpsgezicht.