Paesens-Moddergat, het zijn 2 dorpjes aan de Waddenkust die we in één adem noemen. Hier is de geschiedenis van de visserij nog sterk zichtbaar.
Vroeger had dit dorp aan het Wad een grote vissersvloot, er werden hier zoveel garnalen gevangen, dat er een eigen garnalen fabriekje werd gebouwd. OP een zomerdag kun je er nu een ijsje halen.
2 dorpjes
Peazens is het oudste dorp, Moddergat ontstond later. De namen Peazens en Moddergat verwijzen naar de vroegere ligging bij een waterloop en het modderige kustgebied. Ooit stroomde hier een riviertje naar de Waddenzee. Na de bedijking rond het jaar 1000 bleef de verbinding met zee bestaan via een sluis, maar toen deze in 1449 dichtslibde kwam daar een einde aan.
De Visserij
In de nacht van 5 op 6 maart 1883 voltrok zich een grote ramp in Paesens-Moddergat: tijdens een zware storm verdronken er 83 vissers uit het dorp. Zowat alleen de vrouwen en kinderen beleven achter... . Ter herinnering aan de slachtoffers werd in 1958 een monument op de zeedijk geplaatst met de namen van de omgekomen vissers en de schepen waarop zij voeren. Bezoek museum 't Fiskershúske. In de gerestaureerde 18e-eeuwse vissershuisjes wordt over het leven van vroegere vissersgezinnen en de ramp van 83 verteld.
Blijf nog even hangen
Blijf je nog wat langer? Er zijn een aantal gezellige vakantiewoningen en B&B's te vinden in en rondom Paesens-Moddergat.
Maak ook een mooie wandeling over de dijk naar De Paezemerlannen: een natuurgebied met kwelder en zomerpolder, waar volop watervolgels leven. En je kunt wadlopen vanaf de dijk bij Paesens-Moddergat. Lekker ploeteren door het slijk voor een echte Waddenbelevenis!