De Kleine Tour van Friesland komt naar Frieschepalen! Op 5 september veranderd Ma Kelly's muziekcafé in de springplank voor lokaal talent. Piter, VONK en Matig zullen op het podium staan, gratis en voor niks. We stellen ze graag aan je voor:
Piter
In de zoektocht naar zijn identiteit neemt Piter je graag mee om jezelf ook beter te leren kennen. Deze muzikale kameleon duikt in zijn liedjes in thema’s als familie, je verloren voelen en ouder worden. De 21-jarige singer-songwriter zingt zowel in het Nederlands als Engels en begeleidt zichzelf met piano en gitaar. In december 2024 bracht Piter zijn eerste single ‘Endless Prison’. Een liedje over de struggles van verandering, nieuwe dingen en mentale gezondheid, thema’s die in al zijn liedjes terugkomen. Inmiddels is zijn EP 'Chameleon' ook een paar weken oud, waarop hij deze thema's verder uitwerkt.
VONK
VONK is de nieuwe naam van Lionite — dezelfde energie, nieuw gezicht. De Leeuwarder band maakt Nederlandstalige poprock met scherpe randjes, geïnspireerd door o.a. WIES en Pommelien Thijs. Sinds 2023 smeedt de groep hun mix van poppunk en indierock: herkenbaar, bombastisch en altijd in beweging. Verwacht knetterende hooks, openhartige teksten en een podiumenergie die direct overslaat.
Matig
Matig telt in zeven achtste af tot doomsday. Deze driekoppige band uit Leeuwarden neemt je mee in een conglomeraat van oneven maatsoorten, stemmingswisselingen en een onstopbare groove. Het is postpunk bezweken onder de druk van progressieve rock, gespeeld op enkel zessnarige instrumenten. Deze invalshoeken hebben een ontmoetingspunt gevonden in teksten over vervreemding en wantrouwen in de maatschappij. Alles is soms mooi, alles is soms kut en ook als alles tegen zit, is het Matig.
Waar: Ma Kelly’s Muziekcafé
Tijd: 20:00
Toegang: Gratis!