Week van de Bezinning | In het spoor van Titus Brandsma
Dit jaar organiseren Museum De Tiid in Bolsward en de Bonifatiuskapel in Dokkum samen een bijzondere Week van de Bezinning.
Met lezingen, wandelingen, pelgrimage, cultuur en ontmoeting staan we stil bij het leven en gedachtegoed van Titus Brandsma, én bij actuele thema’s als rust, bewust onderweg zijn en verbinding.
Bijzonder dit jaar is dat het honderd jaar geleden is dat Titus Brandsma in Dokkum een Friese preek hield tijdens de heropleving van de Bonifatiusbedevaart.
Op maandag 27 juli verzorgt journalist en auteur Lammert de Hoop een lezing in Museum De Tiid in Bolsward. Hij neemt bezoekers mee in het verhaal van Titus Brandsma en laat zien hoe
zijn gedachtegoed verrassend goed aansluit bij de groeiende belangstelling voor pelgrimeren, kloostererfgoed en bezinning. Ook de initiatiefnemers van Santiago aan het Wad zijn aanwezig met een informatiestand over moderne pelgrimsroutes in Fryslân.
Op dinsdag 28 en donderdag 30 juli kunnen bezoekers deelnemen aan een stadswandeling door Bolsward, langs plaatsen die verbonden zijn met Titus Brandsma. Ook is er een exclusieve rondleiding door het Archief- en Documentatiecentrum voor Rooms Katholiek Friesland (ADRKF), waar bijzondere verhalen en objecten uit de katholieke geschiedenis van Fryslân worden bewaard.
Kunstenaar Wiebe van Dingen verzorgt op woensdag 29 juli een presentatie over zijn bijzondere gebedsnoten. Deze kleine houten reisgenoten worden door pelgrims tijdens hun tocht meegenomen en krijgen onderweg een persoonlijke betekenis. Tijdens de presentatie zijn verschillende gebedsnoten te bekijken en na afloop is er gelegenheid om met de maker in gesprek te gaan en een gebedsnoot aan te schaffen. Op donderdagavond verzorgt Van Dingen dezelfde presentatie in de Bonifatiuskapel in Dokkum.
Met de Week van de Bezinning willen de organisatoren laten zien dat het verhaal van Titus Brandsma ook vandaag nog inspireert. Of bezoekers nu komen voor geschiedenis, cultuur, wandelen of bezinning, de week biedt voor iedereen een moment om even stil te staan.
Kortom, een week vol inspiratie, verstilling en ontmoeting, voor jong en oud.