Cornelis (Cees) Bruinsma was voor veel Leeuwarders een bekend gezicht. Jarenlang werkte hij als brugwachter, vooral op de Vrouwenpoortsbrug.
Cees had een grote passie voor filmen. Als amateurfilmer was hij actief van 1958 tot 1985. Tijdens deze ruim 25 jaar legde hij zestig uur aan filmmateriaal vast. Zijn focus lag voornamelijk op Leeuwarden en zijn dagelijkse werk als brugwachter. Ook legde hij zijn collega’s bij de gemeente Leeuwarden vast op film: van de vuilnisophaaldienst tot de burgemeester en de gemeenteraad.
Een jaar na zijn pensioen overleed Cees op 62-jarige leeftijd.
De films van Cees Bruinsma worden bewaard in de collectie van het Fries Film & Audio Archief (FFAA) en zijn te bekijken via de website van het FFAA.
De filmcollectie biedt, vanuit het perspectief van Bruinsma, een tijdsbeeld van Leeuwarden in de jaren zestig, zeventig en tachtig. Daarmee vormt de collectie van de ‘filmende brugwachter’ een waardevol onderdeel van het cultureel erfgoed van zowel Leeuwarden als Fryslân.
Bij de expositie is een compilatie te zien van het Leeuwarder filmmateriaal van Cornelis Bruinsma, samengesteld door het FFAA.
Deze tentoonstelling is een samenwerking tussen het FFAA en het HCL.