Meer dan honing
Jelsum
Denk je aan bijen dan denk je aan honing. De heerlijke goudgele zoetstof voor in de yoghurt, in de thee of gewoon als lekkernij tussendoor. Maar bijen zijn zo veel meer.
Neem alvast een kijkje
Denk je aan bijen dan denk je aan honing. De heerlijke goudgele zoetstof voor in de yoghurt, in de thee of gewoon als lekkernij tussendoor. Maar bijen zijn zo veel meer. Het bijenvolk is een complex sociaal systeem met soms wel meer dan 60.000 bijen! Het bijenvolk bestaat voor het grootste gedeelte uit werksters (vrouwtjesbijen). Zij hebben allemaal verschillende taken zoals het verzorgen van de jongen bijtjes, verwerken van nectar tot honing, het maken van bijenraat en wat dacht je van het verdedigen van het volk.
Op 12 en 13 juli ben je welkom om uitleg te krijgen bij de bijenstal op Dekema State in Jelsum. Proef het verschil tussen soorten honing. Op welke bloem hebben ze gevlogen?
Voor de kinderen is er een programma met poppenkast, schminken en knutselen. En een honingijsje smaakt natuurlijk ook extra lekker!
Op 13 juli komt imkerij de Oostbij langs voor extra demonstraties en honingverkoop
Bezoek ook het museum. Dit weekend gereduceerd tarief (4,-- p.p.), en kinderen gratis!
Hier vind je Meer dan honing
Dekema StateDekemawei 5
9057 LC Jelsum Plan je route
vanaf jouw locatie